با 100 میلیون کجا سرمایه ‌گذاری کنم؟

با صد میلیون کجا سرمایه گذاری کنم؟

شاید تصور کنید که برای سرمایه گذاری با 100 میلیون گزینه‌های زیادی پیش رویتان نیست  و این مبلغ برای سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف مناسب نیست و برای کسب سود، باید اندوخته بیشتری داشته باشید. اما این باور درست نیست، چون با وجود تورم نیز می‌توانید از 100 میلیون سرمایه سود مطلوبی به‌دست آورید و در عین حال از ارزش دارایی خود در برابر تورم محافظت کنید. تنها کافی است اندوخته خود را در جای درستی سرمایه‌گذاری کنید، چون انتخاب بازار مناسب برای کسب سود بیشتر و تضمین‌شده، اهمیت ویژه‌ای دارد. بنابراین باید براساس میزان ریسک‌‌پذیری، هدف سرمایه‌گذاری، شرایط مالی و سود مورد نظر، بازار مناسبی را انتخاب کنید. اگر هنوز می‌خواهید بدانید با 100 میلیون کجا سرمایه‌ گذاری کنید؟ در این مقاله از بیت‌هوم بسترهای مختلف معرفی می‌شوند.

آنچه در این مطلب می‌خوانیم:

 • عوامل موثر در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری
 • بهترین بسترهای سرمایه‌گذاری با 100 میلیون

عوامل موثر در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری

در شرایط تورمی که بازار ایران با آن مواجه است، انتخاب روش مناسب سرمایه‌گذاری با 100 میلیون کار آسانی نیست. اما برای حفظ ارزش پول و کسب سود چاره‌ای جز پیدا کردن این روش وجود ندارد.

با 100 میلیون تومان سرمایه می‌توانید به‌دنبال گزینه‌هایی همچون سرمایه‌گذاری در سپرده‌های بانکی یا بازار ارز باشید که با بازده سود مطلوب باعث افزایش سرمایه می‌شوند. اما هر یک از این بازارها مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب بازار مناسب باید براساس هدف سرمایه‌گذاری و سایر عوامل تاثیرگذار انجام شود. تفاوتی ندارد کجا و چقدر سرمایه‌گذاری می‌کنید، در هر صورت باید روی عوامل موثر در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری تسلط داشته باشید.

میزان ریسک پذیری

این عامل نشان‌دهنده تمایل یا عدم تمایل سرمایه‌گذار به پذیرش ریسک است. در واقع میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران براساس روحیه‌ و شرایط مالی آن‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و روی انتخاب بستر سرمایه‌گذاری نیز تاثیر می‌گذارد.

تصمیم گیری در سرمایه گذاری امری مهم است

هدف سرمایه‌گذاری

 هدف برخی افراد از سرمایه‌گذاری فقط حفظ ارزش پول است. در حالی‌که گروهی دیگر به‌دنبال کسب سود از همان میزان سرمایه هستند. در واقع، اگر هدف شما کسب سود بالای 40% یا 50% از 100 میلیون باشد، انتخاب بازار ارز یا طلا در مقایسه با سرمایه‌گذاری روی سپرده‌های بانکی انتخاب بهتری است. زیرا سپرده بانکی مبلغ مشخصی سود به مشتری می‌دهد و این عدد معمولا خیلی زیاد نیست!

شرایط مالی سرمایه‌گذار

وضعیت مالی فرد نقش مهمی در تصمیم‌گیری برای انتخاب بستر مناسب سرمایه‌گذاری دارد. عواملی مانند درآمد، دارایی‌ها، بدهی‌ها و اندوخته اولیه مشخص می‌کند کدام بازار برای کسب سود از 100 میلیون مناسب‌تر است.

سود سرمایه‌گذاری مورد انتظار

انتظارات از سود سرمایه‌گذاری نیز تاثیر زیادی در تصمیم‌گیری و انتخاب بستر مناسب دارد. سرمایه‌گذاران معمولا به‌دنبال روش‌های با ریسک کمتر و سود بالاتر هستند. هرچند که گاهی بازارهای پُرریسک سودهای کلانی به‌همراه دارند اما ابتدا باید میزان ریسک‌پذیری فرد مشخص شود.

قابلیت نقدشوندگی

این عامل به توانایی تبدیل سرمایه به نقدینگی و خروج از بستر سرمایه‌گذاری به‌شکلی سریع و کارآمد اشاره دارد. نقدشوندگی از آن جهت می‌تواند در فرآیند تصمیم‌گیری مهم باشد که برخی از سرمایه‌گذاران بنابه‌دلایل مختلف بعد از مدت کوتاهی سرمایه خود را از بازار خارج می‌کنند.

دانش سرمایه‌گذاری

درک صحیح از بازار، دانش مالی و تحلیل درست از ریسک و شرایط بازار نیز جزو عوامل تاثیرگذار روی انتخاب روش سرمایه‌گذاری است. ورود و سرمایه‌گذاری در برخی از بازارها همچون رمز ارزها نیازمند دانش و تجربه است و همه افرادی که 100 میلیون بودجه دارند دانش ورود به این بازار برای کسب سود در کوتاه مدت را نخواهند داشت. چون ممکن است با انتخاب ارزی نامناسب همان میزان سرمایه نیز از دست برود.

دانش سرمایه گذاری به شما کمک خواهد کرد

زمان

زمان از دیگر عوامل تاثیرگذار در هر نوع سرمایه‌گذاری است. زمان ورود به بازار، مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به اهداف سرمایه‌گذاری و همچنین زمان نگهداری (هولد کردن) سرمایه جزو مواردی است که باید قبل از انتخاب روش سرمایه‌گذاری مشخص شوند.

بهترین بسترهای سرمایه‌ گذاری با 100 میلیون

شاید تصور کنید که نتوان بستر آنچنان مناسبی برای سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان پیدا کرد. اما تنوع این بسترها بیشتر به سطح دانش و آگاهی شما بستگی دارد. افراد باید براساس شرایط فعلی، بهترین گزینه را برای حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم و کسب سود انتخاب کنند. در همین راستا، در ادامه 9 مورد از بهترین بسترهای سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان در بازار فعلی ایران معرفی می‌شود تا تصمیم‌گیری آگاهانه‌تری برای کسب سودی مطمئن‌تر داشته باشید.

با 100 میلیون پول متر به متر سرمایه‌ گذاری کنید!

برای ورود به بازار املاک و مستغلات باید سرمایه زیادی داشته باشید که همه مردم قادر به تامین آن نیستند. اما فرصت‌های دیگری در بازار مسکن وجود دارد که می‌تواند برای همه موقعیتی عالی باشد. جمع‌سپاری مالی برای سرمایه‌گذاری در حوزه پُرسودی مانند مسکن انتخابی هوشمندانه خواهند بود. بیت هوم به‌عنوان یک پلتفرم شناخته‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری متری املاک، فرصت جذابی را برای دارندگان سرمایه‌های اندک نیز فراهم کرده تا آن‌ها هم بتوانند با هر میزان اندوخته و درآمدی که دارند، با خرید متری مسکن از دارایی فعلی خود در برابر تورم محافظت کنند.

با خرید متری خانه در بیت‌هوم می‌توانید در ساخت مسکن شریک شده و علاوه‌بر حفظ ارزش سرمایه اولیه، در سود مشارکت ساخت نیز شریک شوید. نکته مهم اینجاست که برای شروع سرمایه‌گذاری نیاز به اندوخته زیادی نداشته و از طرفی نیازی نیست سرمایه یک خانه کامل را وارد این بازار کنید. بنابراین با هر مبلغی که دارید، متری خانه خریده و به‌جای ذخیره پول در بانک، در خانه‌ای شریک می‌شوید که بعدها متعلق به شما خواهد بود. از طرفی با سرمایه‌گذارای متری در بیت‌هوم به‌راحتی می‌توانید دارایی خود را نقد کنید چون امکان فروش سهم فراهم است.

مزایای سرمایه‌گذاری در بیت هوم

 • سرمایه‌گذاری با حداقل اندوخته
 • مشارکت در طرح‌های مختلف
 • خرید متری خانه
 • حفظ سرمایه‌ اولیه
 • دریافت سود
 • مطابق با رشد تورم
 • امنیت بالا
 • نقدشوندگی بالا
 • عدم نیاز به دانش تخصصی
 • امکان پرداخت ماهانه و مستمر
 • خانه‌دار شدن

سپرده‌های بانکی

سرمایه‌گذاری پول در بانک به‌صورت سپرده‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت به‌دلیل امنیت بالا، دسترسی آسان، سود مطمئن و پایدار، عدم نیاز به دانش تخصصی و معافیت مالیاتی طرفداران زیادی دارد و یکی از امن‌ترین بسترها برای سرمایه‌گذاری افراد با هر میزان درآمد و اندوخته‌ای محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذاری در بانک برای افرادی مناسب است که ریسک‌پذیری پایینی دارند و به‌دنبال نقدشوندگی سرمایه خود در زمانی کوتاه هستند. این سپرده‌ها به‌سرعت نقد شده، قابل تبدیل و انتقال بوده و تمامی بانک‌ها نیز زیر نظر بانک مرکزی هستند. بنابراین زمانی‌که در بانک سرمایه‌گذاری می‌کنید مطمئن هستید که جای پول شما امن بوده و از طرفی به‌سرعت به آن دسترسی دارید.

 در کنار این مزایا، باید میزان رشد سرمایه در حساب‌های بانکی را نیز در نظر گرفت. رشد سرمایه‌های بانکی معمولا کمتر از نرخ تورم است و به‌همین‌دلیل کسانی‌که به‌دنبال رشد بالای اندوخته خود هستند به‌سراغ گزینه‌های دیگری همچون بازار سهام و خرید ملک می‌روند.

مزایای سپرده‌های بانکی

 • امنیت بالا
 • نقدشوندگی بالا
 • عدم نیاز به دانش سرمایه‌گذاری
 • حفظ سرمایه اولیه
 • معاف از مالیات
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه بالا

معایب سپرده‌های بانکی

 • رشدی پایین‌تر از تورم
 • غیرمولد بودن سرمایه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله بسترهای نوین برای کسب سود هستند. این صندوق‌ها معمولا توسط بانک‌ها و شرکت‌های کارگزاری تاسیس شده و فعالیت خود را با سطوح مختلفی از سرمایه آغاز می‌کنند. همین موضوع باعث افزایش اعتبار این روش از سرمایه‌گذاری شده است.

متولیان این صندوق‌ها، آورده مالی سرمایه‌‌گذار را در بخش‌های مختلفی از بازار از جمله سهام، اوراق بهادار، بورس و طلا، زمین و بسیاری موارد دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. بنابراین هر صندوق ممکن است میزان ریسک و سود متفاوتی داشته باشد. زمانی‌که سرمایه‌گذار یک صندوق را انتخاب می‌کند، بسته به ماهیت آن و براساس قرارداد، سودهای مختلفی به او پرداخت خواهد شد که می‌تواند ماهانه و ثابت نیز باشد.

این صندوق‌ها اغلب زیر نظر مراجع مالی و نظارتی فعالیت می‌کنند که باعث شده امنیت سرمایه حفظ و اعتماد سرمایه‌گذاران جلب شود. اعتبار بالای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بستری را ایجاد کرده تا افرادی که به‌دنبال نقدشوندگی سریع سرمایه خود هستند، از خرید سهم در این صندوق‌ها استقبال کنند.

مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 • امکان سرمایه‌گذاری با حداقل اندوخته
 • امنیت بالا
 • سرعت نقدشوندگی
 • حفظ سرمایه اولیه در صندوق‌های کم‌ریسک
 • معاف از مالیات
 • امکان دریافت سود مستمر و ثابت ماهانه
 • عدم نیاز به دانش مالی و سرمایه‌گذاری بالا
 • امکان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مختلف بر اساس میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار

معایب صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 • رشد پایین‌تر از تورم
 • سطح متفاوت ریسک بسته به ماهیت صندوق
 • کاهش سرمایه در صندوق‌های پُرریسک

سرمایه‌گذاری در بورس

بورس یک بازار مالی نسبتا قدیمی در اقتصاد جهانی است که در ایران نیز افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود آن را انتخاب می‌کنند. بورس بستر سرمایه‌گذار جذابی برای افرادی است که به‌دنبال سود و نقدشوندگی بالای سرمایه خود هستند. چون سهام و اوراق بهادار به‌راحتی قابل خرید و فروش بوده و سرمایه‌گذار در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند آن‌ها را به پول نقد تبدیل کند. خرید اوراق بهادار در بورس تنها به کسانی‌ توصیه می‌شود که ریسک‌پذیری بالایی داشته و به‌دنبال کسب سودهای کلان در کوتاه‌مدت هستند.

البته نباید احتمال ضررهای کلان در این بازار را نادیده گرفت. چند سال گذشته بسیاری از کسانی که دانش کافی از این بازار نداشتند، یک‌شبه تمام سرمایه خود را به‌دلیل نوسان‌های شدید بازار از دست دادند. بنابراین سرمایه‌گذاران باید نوسانات مثبت و منفی این بازار را زیر نظر داشته باشد تا بتواند در زمان مناسب نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند.

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس ایران

 • نقدشوندگی بالا
 • بازاری مولد و پویا
 • معاف از مالیات
 • امکان سرمایه‌گذاری با حداقل اندوخته

معایب سرمایه‌گذاری در بورس ایران

 • احتمال زیان در اصل سرمایه
 • نیازمند دانش سرمایه‌گذاری و شناخت بازار بورس ایران
 • حضور بازی‌گردان در بازار بورس ایران
 • ریسک بالا

مزایا و معایب سرمایه گذاری در بورس ایران

زمان

زمان از دیگر عوامل تاثیرگذار در هر نوع سرمایه‌گذاری است. زمان ورود به بازار، مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به اهداف سرمایه‌گذاری و همچنین زمان نگهداری (هولد کردن) سرمایه جزو مواردی است که باید قبل از انتخاب روش سرمایه‌گذاری مشخص شوند.

بهترین بسترهای سرمایه‌ گذاری با 100 میلیون

شاید تصور کنید که نتوان بستر آنچنان مناسبی برای سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان پیدا کرد. اما تنوع این بسترها بیشتر به سطح دانش و آگاهی شما بستگی دارد. افراد باید براساس شرایط فعلی، بهترین گزینه را برای حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم و کسب سود انتخاب کنند. در همین راستا، در ادامه 9 مورد از بهترین بسترهای سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان در بازار فعلی ایران معرفی می‌شود تا تصمیم‌گیری آگاهانه‌تری برای کسب سودی مطمئن‌تر داشته باشید.

با 100 میلیون پول متر به متر سرمایه‌ گذاری کنید!

برای ورود به بازار املاک و مستغلات باید سرمایه زیادی داشته باشید که همه مردم قادر به تامین آن نیستند. اما فرصت‌های دیگری در بازار مسکن وجود دارد که می‌تواند برای همه موقعیتی عالی باشد. جمع‌سپاری مالی برای سرمایه‌گذاری در حوزه پُرسودی مانند مسکن انتخابی هوشمندانه خواهند بود. بیت هوم به‌عنوان یک پلتفرم شناخته‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری متری املاک، فرصت جذابی را برای دارندگان سرمایه‌های اندک نیز فراهم کرده تا آن‌ها هم بتوانند با هر میزان اندوخته و درآمدی که دارند، با خرید متری مسکن از دارایی فعلی خود در برابر تورم محافظت کنند.

با خرید متری خانه در بیت‌هوم می‌توانید در ساخت مسکن شریک شده و علاوه‌بر حفظ ارزش سرمایه اولیه، در سود مشارکت ساخت نیز شریک شوید. نکته مهم اینجاست که برای شروع سرمایه‌گذاری نیاز به اندوخته زیادی نداشته و از طرفی نیازی نیست سرمایه یک خانه کامل را وارد این بازار کنید. بنابراین با هر مبلغی که دارید، متری خانه خریده و به‌جای ذخیره پول در بانک، در خانه‌ای شریک می‌شوید که بعدها متعلق به شما خواهد بود. از طرفی با سرمایه‌گذارای متری در بیت‌هوم به‌راحتی می‌توانید دارایی خود را نقد کنید چون امکان فروش سهم فراهم است.

مزایای سرمایه‌گذاری در بیت هوم

 • سرمایه‌گذاری با حداقل اندوخته
 • مشارکت در طرح‌های مختلف
 • خرید متری خانه
 • حفظ سرمایه‌ اولیه
 • دریافت سود
 • مطابق با رشد تورم
 • امنیت بالا
 • نقدشوندگی بالا
 • عدم نیاز به دانش تخصصی
 • امکان پرداخت ماهانه و مستمر
 • خانه‌دار شدن

سپرده‌های بانکی

سرمایه‌گذاری پول در بانک به‌صورت سپرده‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت به‌دلیل امنیت بالا، دسترسی آسان، سود مطمئن و پایدار، عدم نیاز به دانش تخصصی و معافیت مالیاتی طرفداران زیادی دارد و یکی از امن‌ترین بسترها برای سرمایه‌گذاری افراد با هر میزان درآمد و اندوخته‌ای محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذاری در بانک برای افرادی مناسب است که ریسک‌پذیری پایینی دارند و به‌دنبال نقدشوندگی سرمایه خود در زمانی کوتاه هستند. این سپرده‌ها به‌سرعت نقد شده، قابل تبدیل و انتقال بوده و تمامی بانک‌ها نیز زیر نظر بانک مرکزی هستند. بنابراین زمانی‌که در بانک سرمایه‌گذاری می‌کنید مطمئن هستید که جای پول شما امن بوده و از طرفی به‌سرعت به آن دسترسی دارید.

 در کنار این مزایا، باید میزان رشد سرمایه در حساب‌های بانکی را نیز در نظر گرفت. رشد سرمایه‌های بانکی معمولا کمتر از نرخ تورم است و به‌همین‌دلیل کسانی‌که به‌دنبال رشد بالای اندوخته خود هستند به‌سراغ گزینه‌های دیگری همچون بازار سهام و خرید ملک می‌روند.

مزایای سپرده‌های بانکی

 • امنیت بالا
 • نقدشوندگی بالا
 • عدم نیاز به دانش سرمایه‌گذاری
 • حفظ سرمایه اولیه
 • معاف از مالیات
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه بالا

معایب سپرده‌های بانکی

 • رشدی پایین‌تر از تورم
 • غیرمولد بودن سرمایه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله بسترهای نوین برای کسب سود هستند. این صندوق‌ها معمولا توسط بانک‌ها و شرکت‌های کارگزاری تاسیس شده و فعالیت خود را با سطوح مختلفی از سرمایه آغاز می‌کنند. همین موضوع باعث افزایش اعتبار این روش از سرمایه‌گذاری شده است.

متولیان این صندوق‌ها، آورده مالی سرمایه‌‌گذار را در بخش‌های مختلفی از بازار از جمله سهام، اوراق بهادار، بورس و طلا، زمین و بسیاری موارد دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. بنابراین هر صندوق ممکن است میزان ریسک و سود متفاوتی داشته باشد. زمانی‌که سرمایه‌گذار یک صندوق را انتخاب می‌کند، بسته به ماهیت آن و براساس قرارداد، سودهای مختلفی به او پرداخت خواهد شد که می‌تواند ماهانه و ثابت نیز باشد.

این صندوق‌ها اغلب زیر نظر مراجع مالی و نظارتی فعالیت می‌کنند که باعث شده امنیت سرمایه حفظ و اعتماد سرمایه‌گذاران جلب شود. اعتبار بالای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بستری را ایجاد کرده تا افرادی که به‌دنبال نقدشوندگی سریع سرمایه خود هستند، از خرید سهم در این صندوق‌ها استقبال کنند.

مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 • امکان سرمایه‌گذاری با حداقل اندوخته
 • امنیت بالا
 • سرعت نقدشوندگی
 • حفظ سرمایه اولیه در صندوق‌های کم‌ریسک
 • معاف از مالیات
 • امکان دریافت سود مستمر و ثابت ماهانه
 • عدم نیاز به دانش مالی و سرمایه‌گذاری بالا
 • امکان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مختلف بر اساس میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار

معایب صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 • رشد پایین‌تر از تورم
 • سطح متفاوت ریسک بسته به ماهیت صندوق
 • کاهش سرمایه در صندوق‌های پُرریسک

سرمایه‌گذاری در بورس

بورس یک بازار مالی نسبتا قدیمی در اقتصاد جهانی است که در ایران نیز افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود آن را انتخاب می‌کنند. بورس بستر سرمایه‌گذار جذابی برای افرادی است که به‌دنبال سود و نقدشوندگی بالای سرمایه خود هستند. چون سهام و اوراق بهادار به‌راحتی قابل خرید و فروش بوده و سرمایه‌گذار در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند آن‌ها را به پول نقد تبدیل کند. خرید اوراق بهادار در بورس تنها به کسانی‌ توصیه می‌شود که ریسک‌پذیری بالایی داشته و به‌دنبال کسب سودهای کلان در کوتاه‌مدت هستند.

البته نباید احتمال ضررهای کلان در این بازار را نادیده گرفت. چند سال گذشته بسیاری از کسانی که دانش کافی از این بازار نداشتند، یک‌شبه تمام سرمایه خود را به‌دلیل نوسان‌های شدید بازار از دست دادند. بنابراین سرمایه‌گذاران باید نوسانات مثبت و منفی این بازار را زیر نظر داشته باشد تا بتواند در زمان مناسب نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند.

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس ایران

 • نقدشوندگی بالا
 • بازاری مولد و پویا
 • معاف از مالیات
 • امکان سرمایه‌گذاری با حداقل اندوخته

معایب سرمایه‌گذاری در بورس ایران

 • احتمال زیان در اصل سرمایه
 • نیازمند دانش سرمایه‌گذاری و شناخت بازار بورس ایران
 • حضور بازی‌گردان در بازار بورس ایران
 • ریسک بالا

سرمایه‌گذاری در بازار خودرو

خرید و فروش انواع خودرو در بازار می‌تواند سود خوبی داشته باشد، به‌شرط اینکه سرمایه اولیه کافی برای خرید داشته باشید. در شرایط فعلی بازار ایران،سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان در بازار خودرو حتی برای خرید پایین‌ترین مدل خودروی نو نیز امکانپذیر نیست. در چنین شرایطی باید به‌دنبال خرید خودروهای دست‌دوم باشید یا برای پیش‌خرید خودرو از خودروسازها اقدام کنید. اما خرید خودروی دست‌دوم دردسرهای خاص خود را دارد و باید در تشخیص مشکلات و عیوب این خودروها استاد باشید تا ضرر نکنید. در کنار این موارد، عدم نیاز به دانش فنی بالا یا دانش سرمایه‌گذاری، یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت‌های بازار خودرو برای سرمایه‌گذاران است.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو

 • حفظ دارایی در مقابل تورم
 • امنیت بالا

معایب سرمایه‌گذاری در بازار خودرو

 • مشمول مالیات
 • ریسک استهلاک خودرو
 • ریسک دزدی خودرو
 • نقدشوندگی پایین
 • احتمال ضرر در اصل سرمایه
 • وجود حباب قیمت
 • وابسته به بازار ارز
 • نیاز به سرمایه اولیه بالا

سرمایه‌گذاری در بازار ارز

بازار ارز آنقدر پویا است که می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرمایه خود را نقد کنید. تنها مشکل اینجاست که بازار ارز ایران نه‌تنها به عوامل داخلی بلکه به کوچک‌ترین اتفاقات خارجی نیز وابسته است. بنابراین ممکن است یک‌شبه سرمایه فردی چند برابر شود اما در مقابل، بقیه افرادی که قصد خرید داشتند و موفق نشدند، ضرر کنند.

یکی از نکات مثبت و مزایای بازار ارز، ورود با هر میزان سرمایه است. اما باید بدانید که بانک مرکزی همواره برای کنترل نرخ ارز، اقداماتی انجام می‌دهد که می‌تواند برای سرمایه‌گذار هزینه‌هایی مانند مالیات را به‌همراه داشته باشد.

در مقابل تمامی این موارد، اگر می‌خواهید از نوسانات این بازار، سود کسب کنید، دلار بستری عالی برای حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم است به شرط اینکه اندک دانشی در مورد آن داشته باشید.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار ارز

 • امنیت بالا
 • سرعت بالای نقدشوندگی
 • رشدی متناسب با تورم
 • عدم نیاز به دانش سرمایه‌گذاری
 • حفظ دارایی در مقابل تورم
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه بالا

 معایب سرمایه‌گذاری در بازار ارز

 • ریسک بالای دزدی
 • مشمول مالیات
 • نوسانات بالا

سرمایه‌گذاری در بازار سکه

با رقم خوردن تورم‌های بالا در سال‌های اخیر، بسیاری از افراد بازار سکه را بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری دیدند. قیمت سکه در ایران به عوامل زیادی وابسته است که تنها یکی از آن‌ها اونس جهانی است. بنابراین نه‌تنها تورم بلکه عوامل دیگری، قیمت آن را بالا نگاه می‌دارند.

قیمت روز و وابسته به تورم، رشد بالاتر از تورم، نقدشوندگی، ارزش بالای دارایی و بسیاری مسائل دیگر باعث شده تا بسیاری از افراد این بازار را انتخاب کنند. اما خرید و فروش سکه نیازمند اندکی دانش سرمایه‌گذاری است تا در بهترین زمان ممکن آن را خریداری و در بالاترین قیمت بفروشید.

برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار سکه نیازی به سرمایه اولیه بالا نیست و می‌توان با مقدار کمی سرمایه نیز وارد این بازار پُرسود شد. لازم است بدانید که اغلب بررسی‌های آماری به‌خصوص در 5 سال گذشته نشان می‌دهد که سکه به‌طور متوسط رشد بیشتری نسبت به نرخ تورم داشته‌ که این موضوع باعث حفظ ارزش سرمایه افراد در طولانی‌مدت شده است. اما این بازار نیز مانند سایر بسترهایی که بررسی شد برای سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان مزایا و معایبی به شرح زیر دارد.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار سکه

 • نقدشوندگی بالا
 • حفظ سرمایه اولیه
 • عدم نیاز به دانش بالای سرمایه‌گذاری
 • عدم نیاز به سرمایه‌ اولیه بالا
 • رشدی بیشتر از تورم

معایب سرمایه‌گذاری در بازار سکه

 • مشمول مالیات
 • ریسک دزدی
 • وجود حباب قیمتی بالا

سرمایه‌گذاری در بازار طلا (طلای آب‌شده)

خرید طلا از گذشته تا به امروز روش سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسودی بوده است. اما برخی افراد برای کسب سود بیشتر به‌جای خرید طلای با اجرت یا طلای نو، طلای آب شده می‌خرند. بررسی این بازار در سال‌های گذشته نشان داده که قیمت طلا به‌طور متوسط رشد بیشتری نسبت به نرخ تورم داشته و همین‌‎ موضوع باعث شده سرمایه‌گذاران این حوزه ارزش سرمایه خود را حفظ و در عین حال، سود قابل توجهی نیز به‌دست آورند.

طلا به‌راحتی قابل خرید و فروش است و همین امر عامل اصلی در افزایش سرعت نقدشوندگی طلا در مقایسه با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان است. انواع سرمایه‌گذاری در دارایی‌های فیزیکی همچون طلا، مزایا و معایب خاص خود را دارد که برای طلای آب شده به شرح زیر هستند.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار طلا

 • رشدی بالاتر از تورم
 • عدم نیاز به دانش سرمایه‌گذاری
 • امکان ورود با حداقل سرمایه
 • حفظ سرمایه اولیه
 • عدم پرداخت اجرت
 • قیمت پایین‌تر از طلای نو

معایب سرمایه‌گذاری در بازار طلا

 • ریسک کلاهبرداری در معامله
 • ریسک دزدی

سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال یا همان بازار رمزارزها، یک بازار مالی مجازی است که در آن خرید و فروش انواع ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین، اتریوم، تتر، ریپل و دیگر ارزهای مشابه انجام می‌شود. این بازار در سراسر جهان و با هر بودجه‌ای در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دارد و با سرمایه 100 میلیون تومانی می‌توانید در انواع پلتفرم‌ها و صرافی‌های خارجی و ایرانی سرمایه‌گذاری کنید.

بسیاری از ارزهای دیجیتال همچون بیت‌کوین در چند ماه گذشته رشد قابل توجهی داشته و برای افرادی که به‌دنبال کسب سود بالا با حداقل سرمایه هستند، گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود که فراتر از نرخ تورم به آن‌ها سود می‎دهد. اما برای موفقیت در بازار ارز دیجیتال داشتن دانش فنی برای تحلیل بازار و شناخت عوامل موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال ضروری است. در غیر این صورت، سرمایه اولیه شما ممکن است در کسری از ثانیه به صفر برسد. بنابراین مهم است که چه زمانی و چه ارزی را خریداری می‌کنید.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

 • نقد شوندگی بالا
 • رشدی بالاتر از تورم
 • امکان رشد بسیار بالا در فرصتی کوتاه
 • ورود با حداقل سرمایه
 • امکان خرید و فروش ارز و کسب سود (نوسان‌گیری)
 • امنیت بسیار بالا
 • معاف از مالیات

معایب سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

 • نیازمند دانش تخصصی برای سرمایه‌گذاری
 • امکان از بین رفتن سرمایه اولیه
 • کارمزدهای بالای تبدیل و خرید و فروش ارز

سرمایه‌گذاری در بازار زمین و مسکن

کسانی‌که بودجه زیادی برای سرمایه‌گذاری دارند اغلب برای کسب سود، وارد حوزه زمین و مسکن می‌شوند. این بازار برای افرادی که ریسک‌پذیریی بالایی ندارند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود چون با حفظ سرمایه اولیه، می‌‌توانند سود زیادی در کوتاه‌مدت و بلندمدت به‌دست آورند.

اگر نیاز فوری به سرمایه خود ندارید، قطعا حوزه ملک بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری است چون ارزش پول در مقابل تورم کنونی حفظ خواهد شد. براساس آماری که در سال‌های اخیر منتشر شده، قیمت زمین و ملک، همواره صعودی بوده و به‌همین‌دلیل سرمایه‌گذاری در این حوزه برای حفظ سرمایه در مقابل تورم و رشدی متعادل با آن انتخاب بهتری است. برای سرمایه‌گذاری در این بازار نیازی به دانش تخصصی ندارید اما برای معامله باید کمی تحقیق کنید.

نکته مهم اینجاست که از دارایی‌های فیزیکی مانند زمین و مسکن معمولا برای ضمانت وام‌های بانکی نیز استفاده می‌شود. بنابراین با خرید خانه با 1 تیر 2 نشان زده‌اید و نه‌تنها ارزش سرمایه‌ای که دارید هر روز ارزش بیشتر می‌شود، بلکه با سند آن می‌توانید وام بانکی نیز بگیرید.

در مقابل این مزایا، مالیات یکی از نگرانی‌های فعالان این بازار است که باعث شده خرید ملک رونق سال‌های قبل را نداشته باشد. البته رکود چند سال گذشته بازار مسکن دلایل دیگری نیز دارد که باید به‌صورت تخصصی بررسی شود. در ادامه مزایا و معایب خرید مسکن آمده تا بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید.

سرمایه‌گذاری در بازار خودرو

خرید و فروش انواع خودرو در بازار می‌تواند سود خوبی داشته باشد، به‌شرط اینکه سرمایه اولیه کافی برای خرید داشته باشید. در شرایط فعلی بازار ایران،سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان در بازار خودرو حتی برای خرید پایین‌ترین مدل خودروی نو نیز امکانپذیر نیست. در چنین شرایطی باید به‌دنبال خرید خودروهای دست‌دوم باشید یا برای پیش‌خرید خودرو از خودروسازها اقدام کنید. اما خرید خودروی دست‌دوم دردسرهای خاص خود را دارد و باید در تشخیص مشکلات و عیوب این خودروها استاد باشید تا ضرر نکنید. در کنار این موارد، عدم نیاز به دانش فنی بالا یا دانش سرمایه‌گذاری، یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت‌های بازار خودرو برای سرمایه‌گذاران است.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو

 • حفظ دارایی در مقابل تورم
 • امنیت بالا

معایب سرمایه‌گذاری در بازار خودرو

 • مشمول مالیات
 • ریسک استهلاک خودرو
 • ریسک دزدی خودرو
 • نقدشوندگی پایین
 • احتمال ضرر در اصل سرمایه
 • وجود حباب قیمت
 • وابسته به بازار ارز
 • نیاز به سرمایه اولیه بالا

سرمایه‌گذاری در بازار ارز

بازار ارز آنقدر پویا است که می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرمایه خود را نقد کنید. تنها مشکل اینجاست که بازار ارز ایران نه‌تنها به عوامل داخلی بلکه به کوچک‌ترین اتفاقات خارجی نیز وابسته است. بنابراین ممکن است یک‌شبه سرمایه فردی چند برابر شود اما در مقابل، بقیه افرادی که قصد خرید داشتند و موفق نشدند، ضرر کنند.

یکی از نکات مثبت و مزایای بازار ارز، ورود با هر میزان سرمایه است. اما باید بدانید که بانک مرکزی همواره برای کنترل نرخ ارز، اقداماتی انجام می‌دهد که می‌تواند برای سرمایه‌گذار هزینه‌هایی مانند مالیات را به‌همراه داشته باشد.

در مقابل تمامی این موارد، اگر می‌خواهید از نوسانات این بازار، سود کسب کنید، دلار بستری عالی برای حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم است به شرط اینکه اندک دانشی در مورد آن داشته باشید.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار ارز

 • امنیت بالا
 • سرعت بالای نقدشوندگی
 • رشدی متناسب با تورم
 • عدم نیاز به دانش سرمایه‌گذاری
 • حفظ دارایی در مقابل تورم
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه بالا

 معایب سرمایه‌گذاری در بازار ارز

 • ریسک بالای دزدی
 • مشمول مالیات
 • نوسانات بالا

سرمایه‌گذاری در بازار سکه

با رقم خوردن تورم‌های بالا در سال‌های اخیر، بسیاری از افراد بازار سکه را بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری دیدند. قیمت سکه در ایران به عوامل زیادی وابسته است که تنها یکی از آن‌ها اونس جهانی است. بنابراین نه‌تنها تورم بلکه عوامل دیگری، قیمت آن را بالا نگاه می‌دارند.

قیمت روز و وابسته به تورم، رشد بالاتر از تورم، نقدشوندگی، ارزش بالای دارایی و بسیاری مسائل دیگر باعث شده تا بسیاری از افراد این بازار را انتخاب کنند. اما خرید و فروش سکه نیازمند اندکی دانش سرمایه‌گذاری است تا در بهترین زمان ممکن آن را خریداری و در بالاترین قیمت بفروشید.

برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار سکه نیازی به سرمایه اولیه بالا نیست و می‌توان با مقدار کمی سرمایه نیز وارد این بازار پُرسود شد. لازم است بدانید که اغلب بررسی‌های آماری به‌خصوص در 5 سال گذشته نشان می‌دهد که سکه به‌طور متوسط رشد بیشتری نسبت به نرخ تورم داشته‌ که این موضوع باعث حفظ ارزش سرمایه افراد در طولانی‌مدت شده است. اما این بازار نیز مانند سایر بسترهایی که بررسی شد برای سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان مزایا و معایبی به شرح زیر دارد.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار سکه

 • نقدشوندگی بالا
 • حفظ سرمایه اولیه
 • عدم نیاز به دانش بالای سرمایه‌گذاری
 • عدم نیاز به سرمایه‌ اولیه بالا
 • رشدی بیشتر از تورم

معایب سرمایه‌گذاری در بازار سکه

 • مشمول مالیات
 • ریسک دزدی
 • وجود حباب قیمتی بالا

سرمایه‌گذاری در بازار طلا (طلای آب‌شده)

خرید طلا از گذشته تا به امروز روش سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسودی بوده است. اما برخی افراد برای کسب سود بیشتر به‌جای خرید طلای با اجرت یا طلای نو، طلای آب شده می‌خرند. بررسی این بازار در سال‌های گذشته نشان داده که قیمت طلا به‌طور متوسط رشد بیشتری نسبت به نرخ تورم داشته و همین‌‎ موضوع باعث شده سرمایه‌گذاران این حوزه ارزش سرمایه خود را حفظ و در عین حال، سود قابل توجهی نیز به‌دست آورند.

طلا به‌راحتی قابل خرید و فروش است و همین امر عامل اصلی در افزایش سرعت نقدشوندگی طلا در مقایسه با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان است. انواع سرمایه‌گذاری در دارایی‌های فیزیکی همچون طلا، مزایا و معایب خاص خود را دارد که برای طلای آب شده به شرح زیر هستند.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار طلا

 • رشدی بالاتر از تورم
 • عدم نیاز به دانش سرمایه‌گذاری
 • امکان ورود با حداقل سرمایه
 • حفظ سرمایه اولیه
 • عدم پرداخت اجرت
 • قیمت پایین‌تر از طلای نو

معایب سرمایه‌گذاری در بازار طلا

 • ریسک کلاهبرداری در معامله
 • ریسک دزدی

سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال یا همان بازار رمزارزها، یک بازار مالی مجازی است که در آن خرید و فروش انواع ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین، اتریوم، تتر، ریپل و دیگر ارزهای مشابه انجام می‌شود. این بازار در سراسر جهان و با هر بودجه‌ای در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دارد و با سرمایه 100 میلیون تومانی می‌توانید در انواع پلتفرم‌ها و صرافی‌های خارجی و ایرانی سرمایه‌گذاری کنید.

بسیاری از ارزهای دیجیتال همچون بیت‌کوین در چند ماه گذشته رشد قابل توجهی داشته و برای افرادی که به‌دنبال کسب سود بالا با حداقل سرمایه هستند، گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود که فراتر از نرخ تورم به آن‌ها سود می‎دهد. اما برای موفقیت در بازار ارز دیجیتال داشتن دانش فنی برای تحلیل بازار و شناخت عوامل موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال ضروری است. در غیر این صورت، سرمایه اولیه شما ممکن است در کسری از ثانیه به صفر برسد. بنابراین مهم است که چه زمانی و چه ارزی را خریداری می‌کنید.

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

 • نقد شوندگی بالا
 • رشدی بالاتر از تورم
 • امکان رشد بسیار بالا در فرصتی کوتاه
 • ورود با حداقل سرمایه
 • امکان خرید و فروش ارز و کسب سود (نوسان‌گیری)
 • امنیت بسیار بالا
 • معاف از مالیات

معایب سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

 • نیازمند دانش تخصصی برای سرمایه‌گذاری
 • امکان از بین رفتن سرمایه اولیه
 • کارمزدهای بالای تبدیل و خرید و فروش ارز

سرمایه‌گذاری در بازار زمین و مسکن

کسانی‌که بودجه زیادی برای سرمایه‌گذاری دارند اغلب برای کسب سود، وارد حوزه زمین و مسکن می‌شوند. این بازار برای افرادی که ریسک‌پذیریی بالایی ندارند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود چون با حفظ سرمایه اولیه، می‌‌توانند سود زیادی در کوتاه‌مدت و بلندمدت به‌دست آورند.

اگر نیاز فوری به سرمایه خود ندارید، قطعا حوزه ملک بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری است چون ارزش پول در مقابل تورم کنونی حفظ خواهد شد. براساس آماری که در سال‌های اخیر منتشر شده، قیمت زمین و ملک، همواره صعودی بوده و به‌همین‌دلیل سرمایه‌گذاری در این حوزه برای حفظ سرمایه در مقابل تورم و رشدی متعادل با آن انتخاب بهتری است. برای سرمایه‌گذاری در این بازار نیازی به دانش تخصصی ندارید اما برای معامله باید کمی تحقیق کنید.

نکته مهم اینجاست که از دارایی‌های فیزیکی مانند زمین و مسکن معمولا برای ضمانت وام‌های بانکی نیز استفاده می‌شود. بنابراین با خرید خانه با 1 تیر 2 نشان زده‌اید و نه‌تنها ارزش سرمایه‌ای که دارید هر روز ارزش بیشتر می‌شود، بلکه با سند آن می‌توانید وام بانکی نیز بگیرید.

در مقابل این مزایا، مالیات یکی از نگرانی‌های فعالان این بازار است که باعث شده خرید ملک رونق سال‌های قبل را نداشته باشد. البته رکود چند سال گذشته بازار مسکن دلایل دیگری نیز دارد که باید به‌صورت تخصصی بررسی شود. در ادامه مزایا و معایب خرید مسکن آمده تا بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید.

 

مزایای سرمایه گذاری در بازار مسکن

مزایای سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و زمین

 • امنیت بالا
 • حفظ سرمایه اولیه در مقابل تورم
 • رشدی بالاتر از تورم
 • عدم نیاز به دانش سرمایه‌گذاری
 • دریافت اجاره
 • دریافت وام و تسهیلات
 • رشد بالا در صورت پیش‌خرید

معایب سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و زمین

 • مشمول مالیات
 • استهلاک
 • سرعت پایین نقدشوندگی
 • نیازمند سرمایه اولیه بالا

بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری 100 میلیونی

تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری فرآیندی پیچیده و چند بعدی است که تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد. این عوامل شامل اطلاعات فنی و تحلیل‌های بازار، شرایط اقتصادی، ریسک‌ها و بازده‌های مورد انتظار، استراتژی و هدف سرمایه‌گذاری، انتظارات شخصی و تجربه سرمایه‌گذار هستند. سرمایه‌گذاران برای کسب سود باید به‌دقت بازار را تجزیه و تحلیل کرده، ریسک‌های موجود را ارزیابی و به‌دنبال فرصت‌هایی با بازدهی مناسب باشند. بیت‌هوم توانسته بستری جذاب برای سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن فراهم کند، این پلتفرم فرصتی جذاب برای سرمایه‌گذاری با ۱۰۰ میلیون تومان یا حتی مبالغ کمتر محسوب می‌شود که همه می‌توانند به‌صورت برابر از مزایای آن بهره‌مند شده و در آینده نیز خانه‌دار شوند.