زمانی برای سرمایه‌گذاری نوین؛ بیت‌هوم راه جدیدی به شما نشان می‌دهد.

بیت‌هوم ساز و کار جدیدی برای سرمایه‌گذاری در بازار مسکن ارائه می‌دهد. دیگر نیازی به پول‌های کلان برای ورود به بازار پرسود مسکن نیست. خردترین پس‌اندازها نیز راهی برای بهره‌مند شدن از امن‌ترین بازار سرمایه‌گذاری دارند. در این مطلب بیت ‌بلاگ، به طور مختصر، راهکار جدید بیت‌هوم برای سرمایه‌گذاری را بررسی می‌کنیم.

بیت‌هوم چگونه کار می‌کند؟

مسکن، بازاری جدید برای سرمایه‌گذاری نیست؛ تجارت مسکن عمری به قدمت یکجا نشینی انسان دارد؛ چیزی حدود ۱۰ هزار سال پیش! اما با این قدمت و عقبه‌، روش‌های سرمایه‌گذاری در آن بسیار محدود است و همیشه این تصور وجود داشته (و البته دارد) که فعالیت در این بازار، سرمایه‌ عمده‌ای می‌خواهد.

اما بیت‌هوم قصد تغییر این روند را دارد و راهکار جدیدی ارائه می‌کند که بر گرفته از یک تجربه موفق و به روز جهانی است. در ابتدا باید مفهومی را توضیح دهیم؛

تامین مالی یا سرمایه‌گذاری جمعی (CrowdFunding): به معنای جمع‌آوری سرمایه‌های خرد و کم، از تعداد زیادی افراد است تا پروژه‌ای آغاز شود یا ادامه پیدا کند. تاریخ پیدایش رسمی آن هم به سال ۱۹۹۷ و گروه راک انگلیسی Marillion بر می‌گردد. تامین مالی جمعی شکل‌های مختلفی دارد که عبارتند از:

 • تامین مالی
 • اعطای وام یا بدهی
 • پاداش
 • کمک مالی در ازای برخورداری از سهام

بیت‌هوم بر مبنای همین شکل سرمایه‌گذاری و شکل چهارم آن یعنی حقوق صاحبان سهام کار می‌کند؛ به این ترتیب که مبالغ خرد و کم افراد را جمع‌آوری کرده و در پروژه‌های ساختمانی سرمایه‌گذاری می‌کند. افراد به میزان سرمایه‌ای که وارد پروژه‌های مختلف می‌کنند، سهمی از پروژه را خواهند داشت. پروژه‌های بیت‌هوم معمولا زودبازده هستند و سود خوبی در یک بازار امن برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند.

مزایای بیت‌هوم چیست؟‌

 • امکان ورود تقریبا هر مقدار سرمایه‌ای را به بازار مسکن فراهم می‌کند.
 • پروژه‌های متنوعی در مناطق مختلف کشور دارد که امکان انتخاب برای گروه‌های مختلف سرمایه‌گذاران را ایجاد می‌کند.
 • سرمایه‌گذاری در مسکن، خود به خود به دلیل تورم و رشد بالای مسکن، سودآور است.
 • جدا از تورم، ارزش افزوده‌ای که از ساخت مسکن ایجاد می‌شود، سود قابل توجهی است.
 • سرمایه افراد در صنعت ساختمان به گردش در می‌آید و با ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌کند، جلوی کاهش ارزش پول سرمایه‌گذاران را می‌گیرد.

راهکار‌های بیت‌هوم

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بیت‌هوم بر اساس دو طرح ابتکاری و نوین انجام می‌شود؛

 • خرید متری: خرید متری طرحی است که در آن سرمایه‌گذاران می‌توانند هر متراژ از هر پروژه‌ را خریداری کنند. پس از فروش ساختمان هم، به میزان متراژی که خریداری کرده‌اند، سود و اصل پول خود را دریافت می‌کنند.
 • قلک: طرح قلک برای سرمایه‌های خردتر راه‌اندازی شده‌ و ساز و کار آن به این ترتیب است که افراد در پروژه‌های خاصی می‌توانند به صورت سانتیمتری، بخشی از پروژه را خریداری کنند.

در هر دو این پروژه‌ها امکان افزایش سرمایه‌گذاری در هر زمان، یا فروش سهم وجود دارد.

جمع‌بندی

امنیت و سوددهی بازار مسکن، به خصوص در بازار ایران، کاملا روشن است و افراد زیادی تمایل به ورود به این بازار را دارند. حال بیت‌هوم با راهکارهای جدیدی که در قالب طرح‌های فروش متری و قلک ارائه داده، ورود سرمایه‌ها و پس‌اندازهای خرد را هم به بازار مسکن ممکن ساخته است.

این خلاصه‌ای بود از بیت‌هوم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند سرمایه‌گذاری، اطلاع از پروژه‌ها و یا هر ابهام و سوال دیگر، وب‌سایت Bithome.ir را بررسی کنید یا با شماره تلفن ۰۲۱۵۹۲۸ با کارشناسان ما در تماس باشید.